Taastusravi

Pakume järgmisi teenuseid:

  • Taastusravi arsti vastuvõtt - tasuline vastuvõtt igal neljapäeval (esmane, korduv) - kab 418, tel 4477945. Aega saab broneerida digiregistratuuris ja registratuuri telefonil 4477912.

Taastusravi arst dr. Anne Saar

  • Füsioteraapia (individuaalne, grupis)  – kabinet 418, telefon 447 7945. Aega saab broneerida digiregistratuuris ja telefonil 4477945. 

Füsioteraapia teenust osutab füsioterapeut Anne Talmar, kes omab 7.taseme füsioterapeudi kutsetunnistust. Täiendab end pidevalt erialastel koolitustel, teeb ka aparaatfüsioteraapia protseduure, kinesio teipimist.

Tegeleb erinevate füsioteraapia valdkondadega: skeleti- lihassüsteem (selja-, kaela-, õlavaevused, liigeseprobleemid), trauma ja operatsioonijärgne füsioteraapia, geriaatriline füsioteraapia, neuroloogiliste haigete füsioteraapia, kasvueas tekkivad korrigeerimist vajavad seisundid.

Töökeeled: eesti, vene, soome. Anne Talmar

  • Aparaat füsioteraapia protseduurid  - kabinet 415, telefon 447 7944; 4477945 
  • Massaž ja liikumisravi lastele – kabinet 415, telefon 447 7944

Beebide ja väikelastega tegeleb suure kogemusega taastusravi õde Larissa Petrova. Aega saab broneerida digiregistratuuris ja telefonil 4477944.

Töökeeled: eesti, vene.

Vaata hinnakirja

Füsioterapeut on erialase haridusega spetsialist, kes tegeleb liigutuste funktsiooni hindamise ja taastamisega, kasutades selleks kehalisi harjutusi ja erinevaid füüsikalisi võimalusi (elektriravi jm).

Kaasaegne füsioteraapia põhineb peamiselt aktiivsetel teraapiameetoditel. Teraapia eesmärk ja sekkumised seatakse vastavalt probleemile. Oluline roll on patsiendi haigusteadlikkuse tõstmisel, sobiva liikumisharrastuse kujundamisel ja optimaalse koormuse tagamisel.

Füsioteraapia teenus sisaldab patsiendi hindamist ja raviplaani koostamist probleemi lahendamiseks.

Füsioterapeudid kasutavad oma töös terapeutilisi harjutusi, toetades seda asendravi, manuaalsete võtete ja füüsikalise ravi meetoditega (elektriravi jm). Olenevalt probleemi keerukusest ning haiguse põhjustest kaasatakse raviprotsessi ka muud spetsialistid. Füsioteraapia efektiivsust toetab oluliselt koduste harjutuste regulaarne sooritamine.

Ravikindlustatud patsiendi füsioteraapia teenuse eest maksab näidustuse olemasolul Eesti Tervisekassa. Vajalik on perearsti saatekiri. Teraapiafond: võimaldab perearstil suunata oma patsiendid meditsiinilise näidustuse olemasolul otse mittekliiniliste spetsialistide nagu füsioterapeudi, logopeedi ja psühholoogi vastuvõtule.

Konsultatsiooniks või taastusravi jätkamiseks on füsioterapeudi teenusele võimalik registreerida ka ilma saatekirjata omarahastusel.

Füsioterapeudi vastuvõtt kestab tavapäraselt 30 minutit. Soovitav on tulla kohale veidi varem riiete ja jalanõude vahetamiseks (vabalt liikumist võimaldavad). Olemas on riietusruum ja dušš.

Riietumine: Arvestage, et füsioterapeut võib seisundi täpsemaks hindamiseks vajadusel paluda hetkeks lahti riietada üla- või alakeha. Kui Teie probleem on seotud puusa-, põlve- või hüppeliigesega, on abiks kui kannate lühikesi spordipükse. Õlaprobleemi puhul oleks hea kui kannaksite käisteta särki. Füsioterapeut jälgib Teie lihaste tööd ja liigeste teljelisust tegevustel, mis on paremini nähtav kui nahk ei ole kaetud. Soovitatav on kaasa võtta ka dressipluus, juhuks kui hakkab jahe.

Võtke kaasa: Kui teete regulaarselt harjutusi mõne harjutuskava/juhendi alusel, või kui Teil on täpsustavaid arstlikke pabereid oma seisundi kohta, võite need füsioterapeudi esimesele vastuvõtule kaasa võtta. Teavitage oma terapeuti alternatiivsetest ravimeetoditest mida kasutate.